Sieviešu U19 Pasaules čempionāts – kas tev jāzina?

2020. gada pasaules čempionāts florbolā sievietēm (W19) sievietēm notiks 2021. gada 1. – 5. septembrī Upsalā, Zviedrijā. Lēmumu pieņēma IFF Centrālā valde, pamatojoties uz Zviedrijas Florbola federācijas priekšlikumu. Turpinājumā plašāks ieskats sieviešu U19 sieviešu pasaules čempionātā.

Sieviešu U19

Sieviešu U19 čempionāts

Covid-19 pandēmija joprojām ietekmē to valstu sarakstu, kuras var piedalīties. Pavisam deviņas kvalificētas komandas (Čehija, Somija, Latvija, Slovākija, Zviedrija, Šveice, Vācija, Polija un Krievija) ir atbildējušas, ka ir gatavas piedalīties, un septiņas kvalificētas komandas (Austrālija, Kanāda, ASV, Austrija, Ķīna, Jaunā Zēlande un Norvēģija) ir atbildējuši, ka nevar piedalīties Covid-19 un ceļošanas ierobežojumu dēļ.

Ja piedalās ierobežots komandu skaits, būs nepieciešams modificēts spēles formāts. IFF CB saskaņā ar Noteikumu un sacensību komitejas priekšlikumu iepriekš ir nolēmusi, ka, ja komandu skaits grupā nozīmē, ka komandām grupu turnīra laikā jāspēlē divas spēles dienā, tad spēles laiks ir 3 × 15 minūtes visām šīs grupas spēlēm. Izslēgšanas spēles joprojām jāspēlē ar 3 × 20 minūtēm.

Kā iepriekš paskaidroja Džons Liljelunds, IFF ģenerālsekretārs -… tā kā četras spēles trīs dienās tiek uzskatītas par fiziski grūtām, un ir zināms, ka lielākajā daļā valstu pēdējā gada laikā florbols ir bijis ļoti ierobežots, tas ir vienīgais iespējamais veids lai izšķirtu grupu trīs dienās, kas pieejamas grupu spēlēm, un dodot iespēju spēlēt pusfinālos. 

Pēc grupu un spēles formāta apstiprināšanas spēļu grafiks tiks pabeigts un publicēts. Atšķirībā no vīriešu U19 WFC 2021, nebija iespēju iekļaut sacensībās aizstājēj komandas, jo nākamajā nedēļā Igaunijā tika izspēlētas Eiropas U19 WFC 2022 Eiropas kvalifikācijas.

Turklāt patlaban Zviedrijā ir ierobežots 300 skatītāju skaits iekštelpu pasākumos, tāpēc UPS W19 UFC biļešu pārdošana ir apturēta. Ja ierobežojumi mainīsies, organizatori labprāt uzņems pēc iespējas vairāk cilvēku IFU arēnā. Turpiniet sekot Sieviešu U19 WFC vietnei un visiem U19 WFC sociālo mediju kanāliem, lai iegūtu papildu informāciju.

Par vīriešu U19 čempionātu

Ir dažas papildu izmaiņas dalībnieku komandās vīriešu U19 WFC turnīrā, kas notiks no 2021. gada 25. līdz 29. augustam Brno, Čehijā. 

Vīriešu U19 WFC 2021.gadā spēlēs 15 komandas, bet Krievijas vietā piedalīsies Ungārija. Izmaiņas ieceļošanas ierobežojumos Čehijas Republikai, kas stājās spēkā 1. jūlijā, nozīmē, ka Krievija vairs nevar pieprasīt atbrīvojumu ieceļošanai. IFF un NFFR ir savstarpēji vienojušās, ka diemžēl šo ierobežojumu dēļ Krievijai šobrīd nav iespējams piedalīties.

Ungārija bija viena no sākotnējām komandām, kurai bija jāuzdod jautājums par pasākuma aizstājēju komandu. Toreiz ceļošanas ierobežojumi bija tādi, ka viņi bija informējuši, ka tas nav iespējams, taču izmaiņas 1. jūlijā nozīmēja, ka visi ieceļošanas ierobežojumi Čehijā tika atcelti. Tagad viņi ir pieņēmuši piedāvājumu par vietu turnīrā un aizstās Krieviju C grupā.