Florbola saime – kā varam palīdzēt videi

Viss sākas ar zināšanām, pēc tam nāk saistības. Līdzekļi ietekmēšanai ir pieejami visiem. Internacionālās florbola federācijas (IFF) fanu aptauja 2018. gada beigās un 2019. gada sākumā parādīja, ka IFF kā “videi draudzīga” tēls bija 3,62 skalā no 1 līdz 5, tāpēc vēl ir paveicams vēl kāds darbs. Florbola saime ir pietiekami spēcīga, lai darītu lielas lietas un spētu palīdzēt arī dabai. Kādā veidā tas notiks, par to jau turpinājumā.

Florbola saime

Florbola saime kā palīgs dabai

2015. gadā sieviešu pasaules florbola čempionātā Tamperē (pilsēta Somijā) IFF un vietējā rīkotājkomiteja nolēma pieteikties EcoCompass marķējumam. Lai iegūtu marķējumu, LOK bija jāatbilst noteiktam prasību sarakstam, sākot no izmantotās elektrības veida līdz atkritumu apsaimniekošanai un beidzot ar izglītošanu skatītājiem par apkārtējās vides izvēli. Saistošie partneri prasīja daudz darba, bet lielākais uzdevums bija komunikācija ar faniem un skatītājiem visos kanālos. Kaut arī sociālie mediji ir ļoti efektīvi, vietējos ceļvežos tika sasniegti milzīgi rezultāti.

IFF kā galvenajai florbola organizācijai ir jārāda piemērs. Mēs arī vēlamies palīdzēt nacionālajām federācijām, kā arī mūsu sponsoriem censties būt ilgtspējīgākiem. Starptautiskā florbola federācija izstrādā arī ilgtspējības rokasgrāmatu pasākumu rīkotājiem, lai palīdzētu viņiem viņu darbā. Cerams, ka tas radīs arī jaunus elementus partnerības sarunās. Sadarbībā ar myclimate federācija apsver arī sponsoru modeļus, kur viņi var finansēt izglītības projektus, lai mudinātu bērnus atklāt iespējas rīkoties un aktīvi darboties klimata aizsardzībā. Turklāt sponsori var arī dot ieguldījumu neizbēgamo emisiju segšanā, ko rada florbola federācijas darbinieku ceļojumi uz sporta pasākumiem.

Kā kopumā palīdzēt videi?

Bet kā florbola kopiena kopumā var palīdzēt videi? Var strīdēties par to, vai indivīdu lēmumi patiešām ietekmē kopējo ainu, bet tas noteikti parāda individuālo apņemšanos. Patērētāju uzvedībā mēs visi varam izvēlēties, ko pērkam, ko ēdam, kā ceļojam un tamlīdzīgi. Starptautiskā florbola federācija uzskata, ka kulminācija ir sauklis “Viena pasaule – viena bumba”. Cilvēkiem ir jāapvienojas, lai saglabātu savu planētu, lai nākamajām paaudzēm nodrošinātu iespēju izbaudīt apkārtējo vidi.

Tas tiešām ir ļoti pozitīvi un uzteicami, kā federācija rūpējas par dabu. Tas noteikti ir ļoti labs piemērs arī citām federācijām. Jo godīgi sakot, nav dzirdēts, ka kāda federācija vai sporta komanda domātu par vides saglabāšanu. Jo var jau šķist, ka sports taču ir videi draudzīgs. Tomēr tas nenozīmē, ka dabai palīdzība nav vajadzīga.

Tā turpināt un ceram, ka arī tev radās kāda idejas dabas saglabāšanā.