Florbola komandas gatavojas Pasaules čempionātam florbolā

Sveiciens sportistiem un sporta faniem! Ceram, ka jums klājas labi un tā arī vajadzētu būt. Jo nav gluži tā kā pavasarī, kad noslēgts tika viss. Šobrīd tomēr notiek gan treniņi, gan nometnes, gan arī sacensības. Sports porfesionāliem sportistiem ir darbs un liels prieks, ka vismaz tas netiek liegts. Arī florbola pasaulē viss norisinās. Valstsvienības florbola komandas gatavojas pasaules čempionātam, aizvadot nometnes Liepājā un Valmierā. Tāpēc turpinājumā plašāk ieskatīsimies jaunākajā informācijā par pasaules čempionātu.

Florbola komandas

Florbola komandas gatavojas PČ

Prieks par to, ka Latvijas vīriešu U19 izlases kandidāti no 2. līdz 2. februārim aizvadīja sešu dienu treniņnometni. Tā norisinājās Valmierā un bija kā sagatavošanās posms pasaules junioru čempionātam. Tas notiks no 28. aprīļa līdz 2. maijam Brno Čehijā. Kā informē Latvijas florbola savienība, valstsvienības galvenais treneris uz nometni bija izsaucis četrus vārtsargus un 25 spēlētājus.

Vērts atzīmēt, ka šobrīd ārkārtas stāvoklī visas izlases aktivitātes notiek stingri ievērojot visus drošības pasākumus. Līdzīgi kā citas sporta sacensības un nometnes, arī šī norisinājās pēc burbuļa principa. Gan sākoties nometnei, gan beidzoties visiem spēlētājiem tika veikti Covid-19 testi.

Visvairāk spēlētāju tika pārstāvēts no Talsu komandas, proti, astoņi spēlētāji. Pa pieciem spēlētājiem no Kurši un Lielvārdes komandām.

Savukārt U19 Latvijas vīriešu izlases kandidāti treniņnometni aizvadīja Liepājā no 16. līdz 21. februārim. Arī šī treniņnometne bija kā sagatavošanās posms bija Pasaules čempionātam Čehijas pilsētā Brno. Protams, arī šī nometne norisinājās ievērojot visus drošības noteikumus.

Ja runājam par sievietēm, tad Pasaules čempionāta sievietēm ceļazīmes tiks dalītas jūnija vidū Valmierā. Starptautiskā florbola federācija ir mainījusi 2021. gada pasaules čempionāta sievietēm kvalifikācijas turnīra laiku. Latvijas savienība informē, ka Latvijas izlase spēlēs EUR 1 turnīrā, kas no 15. līdz 19. jūnijam notiks Valmierā. Mūsu dāmu pretinieces būs Somijas, Norvēģijas, Krievijas, Nīderlandes un Beļģijas pārstāves. Interesanti, ka šajā turnīrā tiks atkal testēts jaunais ”Future of floorball” koncepts, kas nosaka saīsina’to spēļu laiku trīs reizes pa 15 min. Kā arī spēlētāju atļautais skaits pieteikumā būs 17, nevis 20 kā ierasts.