Pasaules spēles florbolā 2022. gadā – viss, kas tev par tām jāzina

Pasaules spēles florbolā 2022. gadā sāksies Birmingemā, ASV. Florbola turnīrs norisināsies no 8. līdz 12. jūlijam ar astoņām vīriešu komandām, kas sadalītas divās grupās. Turpinājumā par visu plašāk.

Pasaules spēles florbolā

Pasaules spēles florbolā 2022. gādā

ASV kā rīkotājvalsts ir vienīgā tieši kvalificētā komanda. Par pārējām komandām, kas piedalīsies, tiks lemts saskaņā ar 2020. gada pasaules čempionāta florbolā vīriešiem rezultātiem (spēlēja no 3 līdz 11. decembrim 2021. gadā). Komandas kvalificēsies šādi:

  • WFC 2020 top 5 labākās komandas
  • Labākā vieta Amerikas kontinenta komandai WFC 2020
  • Labākā vieta Āzijas Okeānijas komandā WFC 2020
  • Florbola turnīrs TWG 2022

Pirmās trīs dienas būs grupu spēles, kam sekos pusfināli, izvietojums un medaļu spēles. Komandās būs ne vairāk kā 14 spēlētāji un līdz četrām amatpersonām. Spēles laiks būs 3 x 15 minūtes. Tikai “play-off” posmos, ja nepieciešams, būs papildlaiks un soda metieni. Florbols tiks spēlēts Stamfordas universitātes rajonā Birmingemas-Džefersonas konferenču kompleksā (BJCC) Austrumu izstāžu zālē.

Par pasaules spēlēm

Pasaules spēles ir lielisks starptautisks sporta pasākums, kas notiek reizi četros gados, nākamajā gadā pēc katrām vasaras olimpiskajām spēlēm. Spēles, kas norisinājās 11 dienas, ir sacensību virsotne 3600 pasaules labākajiem sportistiem, vairāk nekā 30 unikālos, daudznozaru sporta veidos. Šajās spēlēs sacenšās vairāk kā 100 valstis par zeltu.

Sacensību dalībniekiem tiks piešķirtas vairāk nekā 600 medaļas, tostarp 200 zelta medaļas, katras disciplīnas galīgajiem čempioniem. Pasaules spēles 2022. gadā norisināsies Birmingemā, Alabamas štatā, no 2022. gada 7. līdz 17. jūlijam, un tā radīs pilsētas ekonomisko ietekmi 256 miljonu ASV dolāru apmērā. Atzīmējot Pasaules spēļu 40. gadadienu, šis būs pirmais pasākuma izdevums, kas tiks rīkots Amerikas Savienotajās Valstīs kopš pasaules spēļu atklāšanas Santaklarā, Kalifornijā, 1981. gadā.

Pasaules spēles vada Starptautiskā pasaules spēļu asociācija (IWGA), bezpeļņas organizācija, kuras sastāvā ir 37 starptautiskās sporta federācijas un ko atzinusi Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK).

Florbols pasaules spēlēs

Florbols pirmo reizi piedalījās TWG Lahti 1997. gadā kā aicinošs sporta veids, tomēr 2017. gadā Vroclavā florbols pirmo reizi bija oficiāls medaļu sporta veids.

TWG 2017 florbola sacensības notika no 27. līdz 30. jūlijam, un tajās piedalījās sešas vīriešu komandas, kas sadalītas divās grupās. Sakarā ar ierobežojumiem katram sporta veidam attiecībā uz dalībnieku skaitu, katrā komandā bija tikai 14 spēlētāji un līdz četrām amatpersonām. Kopumā tika aizvadīti 11 mači, un spēles laiks bija 3 x 15 minūtes (efektīvais laiks). Play-off un medaļu mačos bija 10 minūšu pagarinājums + soda metieni.