12. aprīlis, 17:43
0 komentāri
974x lasīts
Autors: Dāvis Dedumets

Latvijas florbola čempionāta ceturtajā spēlē "Cēsu alus/Lekrings" izcīnīja laimīgu uzvaru ar 6:5 papildlaikā, nonākot vienas uzvaras attālumā no sava septītā čempionu titula.

Foto: Floorball.lv

Pēc uzvaras trešajā sērijas mačā "Lielvārdes" florbolisti nākamajā dienā varēja panākt izlīdzinājumu sērijā. Savukārt pašreizējie titula īpašnieki "Cēsu alus/Lekrings" varēja spert ļoti plašu soli pretim savam septītajam titulam, lai konkurentus nostādītu bezdibeņa malā. 

Mačs sākās līdzvērtīgā cīņā, taču sestajā minūtē divu minūšu sodu nopelnīja Andris Malkavs, atstājot cēsniekus mazākumā. Lai gan ar vairākuma izspēli "Lielvārdei" sevišķi nevedās, Mikus Valpēters pretinieku noraidījuma beigās pamanījās izdarīt rezultatīvu metienu no distances, atklājot spēles rezultātu. Kad trīs minūtes vēlāk Toms Akmeņlauks, apskrienot vārtus, ievilka tajos bumbiņu un panāca 2:0, šķita, ka spēles scenārijs ļoti sāk atgādināt trešo spēli, kura noslēdzās ar pārliecinošu "Lielvārdes" uzvaru. Tomēr tad piecu minūšu sodu par pārkāpumu pret Andri Rajecki nopelnīja Mikus Valpēters un sekojošajā vairākumā cēsnieki guva divus vārtus, izlīdzinot mača rezultātu. Vispirms "Lielvārde" uz īsu brīdi vārtu priekšā nepieskatītu atstāja Aleksandru Abramovu, bet tad kārtējo reizi individuālo meistarību nodemonstrēja Ingus Laiviņš. Perioda beigās arī cēsnieki saņēma noraidījumu, taču šoreiz "Lielvārde" vairākumu realizēt nespēja. 

Vienādos sastāvos iniciatīva piederēja "Lielvārdes" komandai, taču vienā no epizodēm cēsnieki guva vārtus pēc soda izspēles, kad rezultatīvs metiens padevās Dāvim Vilderam. Nominālo laukuma saimnieku prieki gan nebija ilgi, jo pēc trim minūtēm Artūra Jurševska rupju kļūdu savā laukuma pusē vārtu guvumā pārvērta Sandris Virsnītis. Pēc divām minūtēm vadībā bija jau atkal "Lielvārde". Uzbrukumu ar lielisku diagonālo piespēli uzsāka Juris Gribusts, nogādājot bumbiņu Artim Savinam, kurš to vārtu priekšā pāradresēja Artūram Skadiņam. Bumbiņa pēc Skadiņa metiena vispirms trāpīja pa vārtu pārliktni, tad Ventam par muguru, ielidojot vārtos. Šķita, ka "Lielvārde" atguvusi iniciatīvu spēlē, taču atkal piecu minūšu sodu nopelnīja Valpēters, saņemot arī piecu minūšu sodu. Vairākumā divas reizes precīzs bija Andris Malkavs un vadībā jau cēsnieki – 5:4.

Pie šāda rezultāta arī sākās izšķirošā trešdaļa, taču pēc piecām sekundēm "Lielvārde" bija spējusi rezultātu līdzsvarot. Nopelnījuši soda izspēli, "Lielvārdes" florbolisti nogādāja bumbiņu Kasparam Mudelim, ar kura izdarīto metienu Vents galā netika. Pamatlaika turpinājumā abām komandām bija vairākas lieliskas iespējas gūt vārtus un nodrošināt savai komandai panākumu, taču vai nu lieliski bija vārtsargi vai arī uzbrucējiem trūka veiksme uzbrukumu noslēgumā. Otro reizi sērijā klāt papildlaiks.

Tajā komandas darbojās jau krietni piesardzīgāk kā pamatlaika gaitā. Pamazām jau šķita, ka jāsāk gatavoties pēcspēles metienu sērijai, taču nepilnas divas minūtes pirms finālsvilpes vārtu priekšā vārtsarga atsisto bumbiņu mērķi raidīja Jurševskis, nodrošinot Cēsu komandai uzvaru ar 6:5 un 3:1 vadību sērijā.

Komentāri

Tev jabūt autorizētam lietotājam, lai varētu komentēt rakstu! Reģistrējies šeit!