30. marts, 17:52
0 komentāri
964x lasīts
Autors: Dāvis Dedumets

Līdzīgi kā pagājušajā pavasarī, Latvijas florbola čempionāta finālsērija sākusies ar minimālu "Cēsu Alus/Lekrings" uzvaru viesos pār "Lielvārdi". Šoreiz cēsnieki triumfēja papildlaikā ar rezultātu 4:3, uzvaras vārtus gūstot Ingum Laiviņam.

Pagājušajā sezonā līdz Latvijas vīriešu virslīgas finālam aizspēlējās "Lielvārde" un Cēsu "Lekrings", pirmo maču Lielvārdē ar minimālu 2:1 uzvarot cēsniekiem, kas tādējādi ielika stabilus pamatus triumfam visā sērijā. Šogad vēsture atkārtojās un abas komandas atkal pirmo finālmaču aizvadīja Lielvārdē.

Līdz pirmajam vārtu guvumam bija jāgaida vairāk kā 12 minūtes, kad savu individuālo meistarību nodemonstrēja Andris Malkavs, apspēlējot aizsargu un pārspējot arī Armandu Puķīti. Tas arī bija vienīgais precīzais metiens pirmajā periodā, lai gan labi momenti netrūka kā vienai tā otrai komandai.

Drīz pēc pārtraukuma cēsnieki pārsvaru spēja dubultot, kad Puķītis atvairīja Artūra Jurševska metienu, taču pirmais pie atlecošās bumbiņas bija Toms Rīsmanis. Mājinieku faniem līdz savas komandas pirmajam vārtu guvumam bija jāgaida vairāk kā 25 minūtes, kad beidzot izcili precīzs metiens padevās Artūram Skadiņam. Perioda izskaņā Kaspars Bernāts pārkāpa noteikumus pret Arti Savinu, pagrūžot viņu mugurā un sekojošajā vairākumā pats Savins guva vārtus, izlīdzinot rezultātu – 2:2. Jāpiezīmē, ka vienā no epizodēm nelielā savainojumā iedzīvojās "Lielvārdes" vārtsargs Puķītis, taču spēli turpināt spēlētājs varēja.

Bezkompromisa cīņa turpinājās arī trešajā periodā, turklāt tā sākumā mājinieki pirmo reizi spēlē izvirzījās vadībā, kad Juris Gribusts ar piespēli šķērsām laukumam atrada pilnīgi brīvo Aivi Kusiņu, kurš partneru cerības nepievīla – 3:2. Prieki mājiniekiem nebija ilgi, jo pēc četrām minūtēm savus otros vārtus mačā guva Rīsmanis, atkal līdzsvarojot rezultātu. Turpinājumā arī Cēsu komanda ieguva tiesības divas minūtes uzspēlēt vairākumā, šajā cīņas nogrieznī trāpot arī pa vārtu pārliktni (trešo reizi mačā), taču izmantot viena vīra pārsvaru neizdevās. Papildlaiks!

Pagarinājumā bija nepieciešamas tikai 59 sekundes, lai cēsnieki gūtu uzvaras vārtus. Lieliska Rīsmaņa piespēle brīvajam Ingum Laiviņam un pieredzējušais "Cēsu Alus/Lekrings" spēlētājs no tuvas distances guva vārtus, pieliekot punktu sērijas pirmajam mačam – 4:3 spēlē un 1:0 sērijā.
Sērijas otrā spēle svētdien 18:00 sāksies Cēsu sporta namā.